رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

وضعیت چند پروژه آب، راه و واحدهای تولیدی آبیک بررسی شد


14 آبان, 1396 - 21:55 -- روابط عمومی فرم...
سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک،

وضعیت چند پروژه آب، راه و واحدهای تولیدی آبیک بررسی شد

سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک اظهار کرد: طی جلسه‌ای و با حضور مسئولین استانی و شهرستانی وضعیت چند پروژه آب ، راه و واحدهای تولیدی مشکل ‌دار این شهرستان مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

با ریاست سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک و با حضور سیدآیت‌الله بنی‌هاشمی رئیس دادگستری شهرستان آبیک، حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین، علیزاده مدیرعامل آبفای روستایی استان قزوین، نماینده آستان قدس رضوی و پیمانکاران چند پروژه راه، آب و مدیران چند واحد تولیدی مشکل دار عصر امروز و طی جلسه ای در محل فرمانداری این شهرستان درخصوص پروژه انتقال آب از سد طالقان،  وضعیت چند پروژه راه و واحدهای تولیدی دارای مشکل به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک در این جلسه اظهار کرد: با توجه به اهمیت پروژه انتقال آب سد طالقان لازم است که در روند اجرای این پروژه تسریع بخشیده شود.

وی افزود: با توجه به ادامه عملیات جاده چرمشهر از جنوب تهران به سه ‌راهی زیاران نیاز است که مشکلات و موانع پیش روی پیمانکار این پروژه برداشته شود تا بتواند نسبت به استقرار امکانات و کارگاه اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک بر رفع مشکل آب یک واحد گلخانه در شهرستان آبیک تأکید و اظهار کرد: این واحد حدود 50 نفر نیروی انسانی بیمه شده دارد که برای ادامه فعالیت و طرح توسعه نیازمند تأمین آب لازم است.

وی افزود: نخستین تولیدکننده خوراک زنبور در کشور و خاورمیانه هم در شهرستان آبیک فعال است که مدیرعامل آن خواستار رفع مشکل چاه موجود بوده تا بتواند با خیال راحت به تولید بپردازد.

در ادامه جلسه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین در این جلسه گفت: به دلیل حفاری چاه‌های غیرمجاز در سال‌های گذشته سفره‌های آب‌های زیرزمینی نشست کرده که با همکاری دادستان‌های عمومی استان قزوین برای جمع‌آوری این چاه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است.

حمید پویا با بیان اینکه افت آب سفره‌های زیرزمینی هنوز ادامه دارد، افزود: لب‌شور بودن آب بویین‌زهرا بسیار است که با پروژه در حال احداث سد بالاخانلو این مشکل رفع می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: برنامه اولیه اختصاص 30 مترمکعب آب از سد طالقان به استان قزوین تا شهر اقبالیه بود که با پیگیری مجدانه و احساس کمبود آب در تاکستان پس از پیگیری از وزارت خانه به 60 میلیون مترمکعب رساندیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین خاطرنشان کرد: اختصاص 60 میلیون مترمکعب آب از سد طالقان به 194 روستا و 14 شهر استان قزوین صورت می‌گیرد که برای تأمین آب تا سال 1425 است.

پویا تصریح کرد: به دلیل بسته بودن ردیف اعتباری، با پیگیری‌های مسؤولان مختلف نخستین استانی که از چهار ردیف اعتباری بهره‌مند شد، قزوین و در زمینه انتقال سد آب طالقان به این استان بود.

وی افزود: اعتبار پروژه انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین 700 میلیارد تومان است که با تعدیل به یک هزار میلیارد تومان می‌رسد.

این مسؤول ادامه داد: از سوی وزارت نیرو پروژه انتقال آب سد طالقان به استان قزوین از مهم‌ترین و اولویت‌دارترین پروژه‌ها در کشور محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین اضافه کرد: از آستان قدس درخواست می‌شود برای پیشرفت پروژه انتقال آب سد طالقان به استان قزوین همکاری و مساعدت لازم را با مسؤولان داشته باشد.

پویا خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه پروژه مذکور به شیوه بیوتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث می‌شود و نخستین شهری که از این آب سالم، مطمئن و تصفیه شده بهره‌‌مند می‌شود، مردم شهر آبیک هستند.

وی اذعان کرد: به صلاح نیست که حتی یک روز پروژه انتقال آب سد طالقان به استان قزوین به تأخیر افتد و طبق قولی که داده شده سه ساله باید پروژه تحویل داده شود.

این مسؤول افزود: هرگونه تعهدی با آستان قدس برای اجرای پروژه سد طالقان را انجام می‌دهیم.

در این جلسه پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین بر رفع مشکلات مطروحه و پیگیری آن‌ها قول مساعد داد.

در ادامه نماینده آستان قدس رضوی هم در این جلسه بر همکاری لازم با مسؤولان شرکت آب منطقه‌ای قزوین برای اجرای پروژه مذکور قول مساعد داد.