رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک از دو مرکز ترک اعتیاد سفیران طلوع و بهاری دوباره بازدید کرد


23 آبان, 1396 - 23:44 -- روابط عمومی فرم...

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک از دو مرکز ترک اعتیاد سفیران طلوع و بهاری دوباره بازدید کرد

سید محمد حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک در بازدید از دو مرکز ترک اعتیاد سفیران طلوع و بهاری دوباره اظهار کرد: جامعه پذیرای معتادان بهبود یافته است ، افراد مبتلا به اعتیاد باید مصمم بوده و با اراده لباس نفرت اعتیاد را از تن خود در آورده و لباس عافیت و توانمندی بپوشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

سیدمحمد حسینی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک به همراه جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی از کمپ ترک اعتیاد  سفیران طلوع واقع در روستای دارالسرور از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک بازدید کرد

سیدمحمد حسینی در این بازدید و در جمع افراد در حال بهبود اظهار کرد امروز دشمن با عناوین مختلف  و به فرمایش مقام معظم رهبری با جنگ نرم درصدد است جوانان کشور را درگیر مسائل انحرافی کند.

وی افزود: دشمن دیگر توان مقابله و رویارویی با نظام را ندارد به همین دلیل با جنگ نرم، جوانان را هدف قرار گرفته است.

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک ادامه داد: با مطالعه تاریخ ایران در می‌یابیم که در تمام جنگ‌ها و مبارزات با دشمنان، بویژه جنگ تحمیلی جوانان نقش بسزایی داشته و با مدیریت و دلاورمردی‌های آنان به پیروزی‌های مختلفی دست یافته‌ایم.

حسینی اضافه کرد: با توجه به اینکه دشمنان با ترفندهای مختلف قصد دارد جوانان کشور را از پا در آورد لازم است که جوانان هوشیار باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر فردی در خانواده به بیماری اعتیاد مبتلا شود، این امر برای تک تک اعضای خانواده  رنج‌آور است.

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک اذعان کرد: افرادی که به بیماری اعتیاد مبتلا شده‌اند نباید فکر کنند دیگر نمی‌شود ترک کرد و از آن رها شد چراکه خیلی از افراد اعتیاد شدید داشتند و با چنان اراده‌ای به دامن جامعه بازگشته‌اند و در مقام افراد توانمند و مفید در بدنه جامعه و نظام خدمت و تلاش می‌کنند.

وی افزود: لازم است که افراد مبتلا به اعتیاد مصمم بوده و با اراده و انگیزه لباس نفرت اعتیاد را از تن خود در آورده، آن را زیر پا له کرده و لباس عافیت و توانمندی بپوشند.

حسینی ادامه داد: جامعه پذیرای معتادان بهبود یافته است چراکه بخشی از جامعه هستند و ما مسؤولان هرچه از دستمان بر آید انجام می‌دهیم تا افراد بهبود یافته به دامن خانواده و جامعه بازگردند.

وی اضافه کرد: پدر و مادر سال‌ها برای بزرگ شدن فرزندان خود زحمت کشیده‌ و آنان را بزرگ کرده‌اند بنابراین با توجه به چشم انتظار بودن والدین و خانواده‌ها نیاز است که  افراد بهبودیافته با اراده محکم زنجیرهای اسارت در بند اعتیاد را پاره کنند.

این مسؤؤل خاطرنشان کرد: ما مسؤولان تمام قد در کنار بهبود یافتگان هستیم و برای بازگرداندن این قشر آسیب‌پذیر با تمام قوا تلاش می‌کنیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک بیان کرد: انسان دارای اراده‌ای است که اگر بخواهد می‌‌تواند هر کاری را انجام دهد که در روی به اعتیاد آوردن بهانه‌هایی همچون بیکاری و نداشتن سواد قابل قبول نیست چراکه افرادی باسواد و دارای شغل هم هستند که معتاد شده‌اند.

حسینی همچنین در بازدید از کمپ ترک اعتیاد «بهاری دوباره» واقع در روستای باقرآباد ترک شهرستان آبیک اذعان کرد: معتادان بهبودیافته باید اراده خود را تقویت و شکوفا کرده و ذهن و مخیله فکری خود را از این که نمی‌توانند ترک کنند، خالی کنند.

وی افزود: پدر و مادر  از جان و زندگی خود برای بزرگ کردن فرزند مایه می‌گذارند تا فرزندان آنان افرادی مؤثری در جامعه باشند.

این مسؤول ادامه داد: لازم است که بهبودیافتگان لباس بیماری اعتیاد را در آورده و با اراده محکم به فکر آینده بوده و با مشکلات در مسیر ترک اعتیاد مبارزه کنند.

در پایان این بازدیدها به به بهبود یافتگان از طرف مدیریت اداره کتابخانه های شهرستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ، کتابهایی اهداء گردید