رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک برگزار شد


19 ارديبهشت, 1397 - 13:42 -- روابط عمومی فرم...

جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک برگزار شد

جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک به ریاست سید محمد حسینی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبیک ،

 سید محمد حسینی صبح امروز در جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: رسالت اصلی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی تامین سلامت و آگاه سازی مردم در این عرصه است.

وی افزود: در جلسه شورای سلامت در زمینه بهداشت و سلامت و وجود مشکلات در شهرستان آبیک سیاست‌گذاری می‌شود که باید به بدنه جامعه مصوبات آن منتقل شود.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: در چندین جلسه موضوع  خروج پساب فاضلاب خانگی جنوب شهر آبیک مطرح شده اما برای برون رفت از این مشکل از سوی مسؤولان مربوطه  برنامه‌ و راهکاری ارائه نشده است.

حسینی اضافه کرد: از خروجی تصفیه‌خانه  فعلی شهر آبیک هشت اینچ آب از پساب‌های فاضلاب خانگی خارج می‌شود و کسی پیگیری آن نیست در صورتی که  با آلودگی هوا مواجه هستیم استفاده از پساب فاضلاب برای ایجاد فضای سبز و کاشت درختان غیر مثمر و پارک جنگلی موثر است.

وی خاطرنشان کرد: از مسؤولان شهرستان آبیک درخواست می‌شود هر چه زودتر نسبت به تعیین تکلیف خروجی پساب فاضلاب  تصفیه‌خانه فعلی شهر آبیک اقدام  و مشکل را حل و فصل کنند در غیر این صورت اگر کار به جای باریک برسد دستگاه‌های خاطی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

حسینی  با اشاره به گلایه مردم شهر آبیک از حضور افراد معتاد  در بوستان شهید رجایی  و  مصرف علنی مواد مخدر و ایجاد مزاحمت برای خانوادها ادامه داد:  نیروی انتظامی باید به طور جدی برای پاکسازی  بوستان شهید رجایی از وجود معتادان  ورود یابد چرا که مردم برای تفریح و آرامش روحی و روانی  به بوستان شهید رجایی حضور می‌یابند  که استقرار گشت نیروی انتظامی در این بوستان ضروری است.