رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هنر و ادبیات، روح جامعه را تلطیف می کند


23 تير, 1398 - 16:08 -- روابط عمومی 2
استاندار قزوین:

هنر و ادبیات، روح جامعه را تلطیف می کند

استاندار قزوین بیان داشت : هنر فضای جامعه را تلطیف می‌کندو می‌تواند وحدت ملی را استحکام بخشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی"  در نشست با اعضای خانه هنرمندان استان قزوین با بیان اینکه هنر فضای جامعه را تلطیف می‌کند،: فرهنگ و هنر روح یک جامعه هستند و وحدت و انسجام ملی را استحکام می بخشند.


وی  افزود: با وجود فضای معماری و بناهای نامناسب شهری باید توجه بیشتری به فضای فرهنگ و هنر داشته باشیم.
وی تاکید کرد: قومی که موسیقی ندارد فاقد اصالت است و ایران با داشتن اقوام مختلف توانسته از موسیقی و سازهای مختلفی برخوردار باشد که سایر کشورها از داشتن آن محرومند.
زاهدی تصریح کرد: فقط هنر است که می‌تواند وحدت ملی را استحکام بخشد و در این راه زبان موسیقی چون برای همه سنین گویا و قابل فهم است، باید مورد توجه واقع شود.


استاندار قزوین با بیان اینکه سیاست بر تمام شئون استان سایه افکنده است، گفت: نگاه های جناحی و سیاسی انرژی زیادی از روند اقدامات دستگاه های اجرایی می‌گیرد که آسیب های آن از همه بیشتر به اهالی فرهنگ و هنر و سپس به مردم می رسد.
وی در مورد مشکلات سیاسی و جناحی در بدنه هنر اظهار داشت: جامعه هنری بهتر است خود را از سیاسی کاری دور نگه دارد چون سیاست زدگی با روح فرهنگ و هنر منافات دارد.
زاهدی به اقتصاد هنر و نمایشگاه اکسپو اشاره کرد و گفت: انتظار ما از مردم استان قزوین برای خرید آثار هنری این نمایشگاه بالاتر بود و امیدواریم در آینده با تقویت ارتباط و نزدیکی مردم با هنر شاهد استقبال بیشتر از این نمایشگاه ها باشیم.
استاندار قزوین با تاکید بر تغییر نگرش های فرهنگی، گفت: امروزه هنر تنها به دلیل سرگرمی و تفریح از سوی مردم دنبال می شود و اگر بتوانیم این نگاه را تغییر دهیم، قطعاً ظرفیت‌های بسیار خوبی برای فعالیت های فرهنگی به وجود می آید.
زاهدی با بیان اینکه فرهنگ را اهالی فرهنگ می‌سازند، یادآور شد: اگر نشست با اصحاب هنر افزایش یابد می‌توان به نکاتی دست یافت که فرهنگ و هنر استان را توسعه می بخشد.