رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

قزوین ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد


24 تير, 1398 - 15:59 -- روابط عمومی 2
معاون رییس جمهور؛

قزوین ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد

معاون رئیس جمهور گفت: استان قزوین به دلیل نزدیکی به تهران و داشتن آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی و منطقه ۱۴۰۰ هکتاری باراجین یک ظرفیت بی نظیر گردشگری است و می تواند به مقصد گردشگری تبدیل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از دهکده طبیعت در بوستان ملی باراجین گفت:استان قزوین به دلیل نزدیکی به تهران و داشتن آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی و منطقه ۱۴۰۰ هکتاری باراجین یک ظرفیت بی نظیر گردشگری است و توصیه می‌کنم مردم کشور از این منطقه حتماً دیدن کرده و از فضای طبیعی و مفرح بسیار زیبا و پارک بازی آن بویژه دهکده طبیعت که گونه‌های مختلف جانوری متعددی را در فضایی طبیعی جای داده است دیدن کنند و لذت ببرند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: این ظرفیت‌ها بسیار ارزشمند است و در بوستان باراجین فضای اقامتی بسیار خوبی ایجاد شده که باید توسعه پیدا کند زیرا منطقه باراجین با نزدیکی به شهر قزوین یک ظرفیت بی نظیر است که از گردشگران ایرانی و خارجی دعوت می‌کنیم حتماً از استان قزوین و دهکده طبیعت و بوستان باراجین دیدن کنند.
وی گفت: باید تلاش شود تورهای یک روزه و چند روزه قزوین گردی دایر شود زیرا این منطقه آنقدر جاذبه دارد که گردشگر می‌تواند چند روز تا یک هفته در این استان اقامت و گردش کند البته ما باید هتل چند ستاره هم احداث کنیم تا نیاز اقامتی هم برطرف شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: در سال ۹۷ لغو روادید با کشور عمان اجرا شد و در سه ماهه امسال ۳۴۰ درصد رشد گردشگر از این کشور داشتیم و امیدواریم این اتفاق در مورد چین هم رخ دهد و تعداد گردشگرانی بیشتری از این کشور وارد ایران شوند.
مونسان اظهار داشت: مهمترین موانع گردشگری نبود عزم همگانی و همراهی همه جانبه با سازمان است و ما باید بتوانیم جاذبه‌ها را بالا ببریم که در این راستا با امضای تفاهم نامه با دستگاه‌های اجرایی در حال رایزنی و افزایش تعامل هستیم تا کارها روان شود.
مونسان افزود: اخیراً با وزارت نیرو تفاهم نامه مهمی امضا شده تا بتوانیم از فضای زیبای منابع آبی و سدها بهره بگیریم و با وزارت جهاد کشاورزی و محیط زیست و راه و شهرسازی هم همکاری خواهیم کرد تا گردشگری رونق بگیرد.
وی گفت. گردشگری در اقتصاد کشور می‌تواند نقش مهمی ایفا کند اگر چه در سال گذشته سهم ما در G D P حدود ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که اگر این بخش را جدی بگیریم و به آن بپردازیم و به میزانی که از صنعت و کشاورزی حمایت می‌کنیم یک پنجم و یک دهم آن از این بخش حمایت کنیم این بخش متحول می‌شود و یک اقتصاد نوظهور در کشور شکل خواهد گرفت.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت. در حال حاضر با اکثر کشورهای دنیا ویزای الکترونیک داریم و با کمترین زمان و کمترین مراجعه گردشگران از ما ویزا دریافت می‌کنند و با کشورهای هدف هم لغو ویزای یک طرفه اجرایی شده تا به رونق گردشگری کمک کنیم.