فرماندار آبیک:

در دولت سیزدهم مهم است اقدامات در چارچوب قانون انجام شود

  • 21 Feb 2023
  • كود الأخبار: 314845
  • تعداد بازدید : 2

فرماندار آبیک در جلسات مشترک کارگروه جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و شورای حفاظت از منابع آب که صبح امروز  در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: آرا صادره از دستگاه قضا لازم اجراست در دولت سیزدهم مهم است اقدامات و کارها در چارچوب قانون انجام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

با ریاست حامد فتوحی فرماندار و با حضور محمدی دادستان، صفری جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، سلطانشاهی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، بختیاری فرمانده یگان حفاظت امور اراضی استان، بخشداران، شهرداران و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان جلسات مشترک کارگروه جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و شورای حفاظت از منابع آب در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار آبیک در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، تصریح کرد: بخشداران و شهرداران از ظرفیت های که در اختیار دارند و در چارچوب قانون در موضوع قلع و قمع همکاری و اهتمام ویژه داشته باشند.

وی افزود: با متخلفین حوزه ساخت و ساز غیر مجاز، چاه های آب و حریم رودخانه ها برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت و هیچ تخلفی پذیرفته نیست.

فرماندار آبیک با بیان این موضوع که بخشداران این شهرستان از فعالترین بخشداران استان در حوزه های مختلف بویژه حوزه  نظارت بر ساخت و  ساز هستند، تصریح کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی مکلف به همکاری  در موضوع جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز  هستند و با درصورت کوتاهی در این امر با متخلفین  برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: بخشداران هماهنگی لازم به جهت نصب بنر اطلاع رسانی با موضوع ساخت و ساز و لزوم اخذ استعلامات از دستگاههای ذیربط  در روستاها بویژه روستاهای  مستقر در مناطق توریستی را در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: کسب رتبه دوم در بحث جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در بین شهرستان های استان با وجود مناطق گردشگری در این شهرستان و استقبال از ساخت و ساز، نشان از تلاش و همکاری دستگاههای اجرایی و دستگاههای قضایی و امنیتی بویژه دادستان محترم است که قابل تقدیر است.

فرماندار آبیک، تصریح کرد: بر نحوه عملکرد واحد‌های کشت و صنعت نظارت کامل صورت گیرد تا انجام کار اقتصادی بهانه ای برای انجام تخلف نباشد.
گفتنی است شهرستان آبیک موفق به کسب رتبه اول در موضوع آزاد سازی بستر و حریم رودخانه شده است و امروز از طرف مدیرعامل شرکت آب منطقه ای از دو رئیس کلانتری این شهرستان، ستوان یکم رحمت اله مهرعلیان رئیس کلانتری بخش بشاریات  و ستوان دوم  صمد معصومی رئیس کلانتری مرکزی با اهداء لوح، تقدیر بعمل آمد.


يشارك