فرماندار آبیک:

زنجیره آنفلوانزا باید در مدارس قطع شود

  • 25 Oct 2022
  • كود الأخبار: 315873
  • تعداد بازدید : 2

فرماندار آبیک در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا این شهرستان با بیان این موضوع که واکسیناسیون جامعه هدف آنفلوانزا باید بررسی و اجرا شود،تصریح کرد: زنحیره آنفلوانزا باید در مدارس قطع شود و موضع مدارس برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ؛

حامد فتوحی فرماندار آبیک در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا این شهرستان  که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه وضعیت ابتلای مردم به کرونا مطلوب نیست، اظهار کرد: یکی از بخشهای شهرستان آبیک در ابتلا به کرونا در استان قزوین رتبه نخست و بخش دیگر رتبه چهارم را دارد که بیشتر به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی این اتفاق، رخ داده و باید تدبیر مناسب اندیشیده شود.

وی افزود: پیش بینی می شد هفته های آینده پیک ابتلا به آنفلوآنزا آغاز شود اما زودتر اتفاق افتاد و مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی بسیار زیاد است.

فرماندار شهرستان آبیک بر الزام دانش آموزان و معلمان به زدن ماسک تاکید و ادامه داد: اگر در یک کلاس، یک دانش آموز علائم تنفسی و سرفه و علائم آنفلوانزا داشته باشد باید کلاس درس غیرحضوری برگزار شود از سویی اگر دانش آموزان یک کلاس در مدرسه ای به آنفلوانزا مبتلا شوند کلاسهای کل مدرسه باید 2 هفته به صورت غیرحضوری تشکیل شود.  اگر معلمی مبتلا به آنفلوانزا شود دو هفته نباید در مدرسه حاضر شود و برای غیبت دانش آموزان مبتلا هم نباید سخت گیری شود و ملاحظات باید رعایت شود.

فتوحی تعبیه تهویه در کلاسهای درس شهرستان آبیک را حرکتی مطلوب و بر ادامه و  نظارت این روند تاکید و اضافه کرد: سه ماه پیش در خصوص ذخیره دارویی به مسئولان بهداشت و درمان شهرستان آبیک نکات لازم ارائه شده بود و در حال حاضر هم باید به فکر تامین داروهایی باشند که هفته های آینده به آنها نیاز است،زنحیره آنفلوانزا باید در مدارس قطع شود.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون جامعه هدف آنفلوانزا باید بررسی و این مهم اجرا شود.

این مسئول تصریح کرد: زنجیره آنفلوانزا باید در مدارس قطع شود و موضع مدارس برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فرماندار شهرستان آبیک بیان کرد: از رسانه های شهرستان آبیک درخواست می شود متناسب با پیام های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به فرهنگ سازی در خصوص پیشگیری از آنفلوانزا و کرونا در فضای مجازی به اطلاع رسانی مناسب بپردازند.

فتوحی بر پیگیریهای لازم برای ارتقای بیمارستان دولتی شهدای شهرستان آبیک و جذب متخصصین قول داده شده از سوی مسئولان مربوطه توضیح داد: به همراه نمایندگان مجلس  با معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار خواهیم کرد گرچه پیگیری های در حال انجام است که مساعدت مسئولان ذی صلاح را می طلبد.

وی اضافه شدن پزشک عمومی و متخصص در بیمارستان دولتی شهدا را بسیار ضروری ذکر کرد و افزود: با توجه به گلایه های مردمی مبنی بر شلوغی بیمارستان شهدا،  نیاز است تدبیری برای افزایش پزشکان عمومی این بیمارستان اندیشیده شود.


يشارك