فرماندار آبیک: احداث یک مرکز بهداشت و درمانی در شهر خاکعلی یک ضرورت است

  • 23 May 2023
  • كود الأخبار: 313525
  • تعداد بازدید : 2

فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان بخش بشاریات با اشاره به این موضوع که از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری ۷ پروژه در حوزه بهداشت و درمان تامین اعتبار و عملیات اجرایی آنها در حال انجام است که جابجایی مرکز بهداشت شهر خاکعلی از خارج بافت به داخل بافت یکی از این پروژه هاست و اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان بخش بشاریات، تصریح کرد: مرکز بخش شهر خاکعلی دارای‌ یک مرکز درمان فرسوده است که تنها مرکز درمانی با حداقل امکانات است که در خارج از بافت شهری واقع شده و دسترسی برای عموم آسان نیست و موجب نارضایتی مردم شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

صبح امروز در جلسه ای با ریاست حامد فتوحی فرماندار و با حضور دیده بان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، موسوی پور بخشدار بخش بشاریات و کارشناسان حوزه سلامت، مشکلات حوزه سلامت بخش بشاریات  با محوریت بررسی و تصمیم گیری درخصوص موضوع انتقال مرکز سلامت شهر خاکعلی از خارج بافت به داخل بافت در محل بخشداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان بخش بشاریات با اشاره به این موضوع که از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری ۷ پروژه در حوزه بهداشت و درمان تامین اعتبار و عملیات اجرایی آنها در حال انجام است که جابجایی مرکز بهداشت شهر خاکعلی از خارج بافت به داخل بافت یکی از این پروژه هاست و اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان بخش بشاریات، تصریح کرد:  مرکز بخش شهر خاکعلی دارای‌ یک مرکز درمان فرسوده است که  تنها مرکز درمانی با حداقل امکانات است که در خارج از بافت شهری واقع شده و دسترسی برای عموم آسان نیست و موجب نارضایتی مردم شده است.

فرماندار آبیک احداث یک مرکز بهداشت و درمانی را در شهر خاکعلی را از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان یک ضرورت دانست و افزود:  باید در حوزه ارتقا سطح سلامت این بخش با راهکارهای عملی در کوتاه زمان چاره اندیشی کرد.

حامد فتوحی ظرفیت خیرین شهرستان را بسیار مطلوب و ارزشمند دانست و افزود: می توان در این زمینه به جهت محدودیت های منابع مالی و اعتباری از این ظرفیت مشارکت خیرین استفاده کرد.

فرماندار آبیک افزود: متأسفانه در این زمینه نیز به جهت نداشتن تعامل و همکاری با خیرین و عدم انجام تعهدات از سوی ادارات دولتی بسیاری از خیرین شهرستان آزرده خاطره و دلسرد شدند.

در ادامه از چند طرح پیشنهادی برای احداث یک مرکز بهداشتی و درمانی در شهر خاکعلی بازدید میدانی به عمل آمد. 


يشارك