رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جلسه بررسی مسائل و مطالبات حوزه عمرانی بخش بشاریات شهرستان آبیک برگزار شد


21 خرداد, 1401 - 08:23 -- روابط عمومی فرم...
‍ ‍ به ریاست معاون عمرانی استاندار؛

جلسه بررسی مسائل و مطالبات حوزه عمرانی بخش بشاریات شهرستان آبیک برگزار شد

به منظور بررسی مسائل و مطالبات حوزه عمرانی بخش بشاریات شهرستان آبیک جلسه ای به ریاست رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور حامد فتوحی فرماندار، غریب مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، جمعی از مدیران کل استان و مدیران شهرستانی، بخشدار و شهردار شهر خاکعلی، در محل بخشداری بخش بشاریات تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

به منظور بررسی مسائل و مطالبات حوزه عمرانی بخش بشاریات شهرستان آبیک جلسه ای به ریاست رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور حامد فتوحی فرماندار، غریب مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، جمعی از مدیران کل استان و مدیران شهرستانی، بخشدار و شهردار شهر خاکعلی،  در محل بخشداری بخش بشاریات تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 

حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک در این جلسه با بیان این موضوع که بخش بشاریات دارای ظرفیت های بی بدیل در حوزه کشاورزی و دامپروری است،تصریح کرد:  مردمان این بخش از این ظرفیت‌ها بهره مند نبوده و این ظرفیت‌ها برای بخش بشاریات سود آور نبوده است.

 

وی افزود: خدمات و اقدامات مدیران استانی و شهرستانی حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای قابل تقدیر است، اما اکثر راههای روستایی بخش بشاریات به علت فرسودگی و خرابی بالای مسیرهای فرعی نیازمند نگاه ویژه مدیران ارشد استانی است.

 

فرماندار آبیک اظهار کرد: به علت نامناسب بودن راههای دسترسی  روستایی در این بخش، مردم این منطقه دچار مسائل و مشکلات متعدد هستند، با پیگیری های بعمل آمده درصدد تحول در حوزه راههای روستایی بخش بشاریات هستیم.

 

وی افزود: با بررسی های بعمل آمده مشخص شد در حوزه حمل و نقل و باربری، بسیاری از بارنامه ها خارج  شهرستان و حتی استان صادر می شود، دستگاههای ذیربط مکلف شده اند با بررسی های لازم بعمل آورند تا بارنامه ها در سطح  شهرستان و حتی المقدور در استان صادر گردد تا حقوق دولتی آن به شهرستان برگردد، همچنین در راستای جلوگیری از تردد ماشین های با تناژ بالا و خروج گندم از شهرستان باربری های موقت در سطح شهرستان مستقر خواهد شد. 

 

وی تصریح کرد: شهرستان آبیک در حوزه بهداشت و درمان مظلوم واقع شده است، در حوزه خانه های بهداشت مسئله داریم که دو مرکز بهداشت شهرهای خاکعلی و زیاران در الویت است.

 

حامد فتوحی ادامه داد: شهرستان آبیک به جهت همجواری با استان های بزرگ تهران و البرز، ظرفیت گردشگری در حوزه سلامت را دارد و با پیگیری های بعمل آمده و نگاه ویژه مدیران استانی شاهد اتفاقات خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان خواهیم بود.

 

وی افزود: بخش بشاریات دارای مردمانی نجیب و زحمتکش هستند انجام بسیاری از امور و مطالبات مردمی نیازمند اعتبارات نیست بلکه نیازمند انسجام بین دستگاهی،نظم دهی و مدیریت است.

 

گفتنی است بهسازی،روکش و آسفالت راه‌های روستایی،نبود مراکز اداری، کمبود فضاهای ورزشی، لزوم احداث پست فشار قوی،فرسودگی شبکه های آبرسانی، نداشتن ماشین آتش نشانی، همدم دسترسی به اینترنت،لزوم بازنگری طرح جامع شهر خاکعلی،لزوم احداث کمربندی در شهر خاکعلی و احداث مراکز بهداشت و درمان از مطالبات مردمان بخش بشاریات بود.