رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فعالیت کلیه معادن شهرستان به مدت ۲۴ ساعت ممنوع می باشد


24 خرداد, 1401 - 15:09 -- روابط عمومی فرم...
‍ ‍ ‍ ‍ فرماندار آبیک:

فعالیت کلیه معادن شهرستان به مدت ۲۴ ساعت ممنوع می باشد

حامد فتوحی فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آبیک خبر داد: فعالیت کلیه معادن شهرستان به مدت ۲۴ ساعت ممنوع می باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

 

حامد فتوحی فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آبیک خبر داد:

 

  با توجه به شرایط جوی و افزایش شاخص آلودگی هوا بر اساس اطلاعات ۲۴ ساعته ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر آبیک، شرایط جوی اعلام شده توسط هواشناسی و تصمیمات کمیته اضطرار در تاریخ ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ موارد ذیل مصوب شد:

 

کلیه فعالیت واحد های معدنی و واحد‌های آلاینده در سطح شهرستان به مدت ۲۴ ساعت ممنوع می باشد.

 

کلیه فعالیت عمرانی شهرداری ها و دهیاری ها به مدت ۲۴ ساعت ممنوع می باشد.

 

پلیس راهور  نسبت به برخورد قانونی با خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام و از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر به مدت ۲۴ ساعت خودداری نماید.

 

ورزشکاران و شهروندان محترم از انجام فعالیت های ورزشی در فضای روباز به مدت ۲۴ ساعت خودداری نموده و فعالیت های ورزشی در فضاهای سرپوشیده با ملاحظات انجام گردد.

 

مراکز درمانی، بیمارستان ها و هلال احمر به مدت ۲۴ ساعت بصورت آماده باش کامل و با افزایش نیرو نسبت به خدمت رسانی اقدام نمایند.

 

شهروندان محترم به ویژه کودکان، سالخوردگان و افراد دارای بیماری زمینه ای به ویژه بیماران دارای مشکلات تنفسی و عروقی از حضور و  فعالیت در فضاهای روباز خودداری نمایند.

 

دستگاههای ذیربط در حوزه صنایع و معادن نظارت لازم به جهت جلوگیری از فعالیت معادن و واحد‌های آلاینده در ۲۴ ساعت آینده را در دستور کار قرار دهند.

 

جهاد کشاورزی به کشاورزان ابلاغ نماید، از آتش زدن کاه و کلش بعد از برداشت محصول از سطح مزارع خودداری نمایند و درصورت مشاهده این امر در اسرع وقت توسط دستگاه‌های ذیربط برخورد قانونی با فرد متخلف صورت گیرد.