رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دسترسی آسان به اماکن عمومی حق عموم شهروندان است


24 شهريور, 1401 - 20:16 -- روابط عمومی فرم...
معاون سیاسی فرماندار آبیک:

دسترسی آسان به اماکن عمومی حق عموم شهروندان است

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار در جلسه مناسب سازی معابر شهری شهرستان آبیک که ظهر امروز و با حضور سایر اعضا در سالن جلسات اداره بهزیستی برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از اماکن عمومی حق عموم شهروندان است و ادارات ذیربط باید در تحقق این امر تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

ظهر امروز جلسه مناسب سازی معابر شهری شهرستان آبیک به ریاست معاون سیاسی، امنیتی فرماندار شهرستان آبیک و با حضور سایر اعضا در سالن جلسات اداره بهزیستی برگزار شد.

ابوالفضل سلطان‌شاهی در این جلسه با اشاره به اینکه مناسب سازی محیط شهری و فضاها و اماکن عمومی نیاز تمامی افراد جامعه می باشد و مناسب سازی اماکن و معابر عمومی فقط نیاز معلولین نیست، گفت: باید به صورت میدانی در سطح شهر حاضر شده تا بهتر بتوانیم مشکلات معلولین و سالمندان را لمس کنیم.

وی با اشاره به مصوبات جلسات گذشته عنوان کرد: در چند سال گذشته بارها مناسب سازی معابر، اماکن عمومی و ادارات به مدیران ابلاغ و ارجاع داده شده و کارگروهی نیز در این زمینه تشکیل شده اما تنها چند اداره نسبت به رفع مشکلات اقدام کردند.

سلطان‌شاهی با اشاره به اینکه اداراتی که حداقل نمرات لازم را کسب نکرده‌اند باید میز خدمت در طبقه همکف برای مراجعین برپا کنند، گفت: بازرسی‌ها از ادارات و اماکن عمومی شهر همچنان ادامه دارد و جلسه آینده این کارگروه به ارائه گزارشات ادارات و ارگان‌ها در راستای رفع نواقصات اختصاص خواهد یافت.

این مسئول با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی که نسبت به رفع مشکلات اقدام کردند لازم است از آنها تقدیر صورت بگیرد ، اضافه کرد:؛مناسب سازی فضای ادارات باید بصورت بسیار جدی در دستور کار مدیران قرار گیرد

معاون سیاسی فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد:  مناسب سازی اماکن باید با ایجاد رمپ در ورودی های ادارات، بانکها و مجتمع های مسکونی  و همچنین باجه مخصوص برای معلولین و جانبازان در بانکها در اولویت کاری قرار گیرد.

وی با تأکید بر رفع مشکلات بانک‌هایی که رجوع بسیاری از جانبازان و معلولین است، ادامه داد: استفاده از اماکن عمومی حق عموم شهروندان است و ادارات ذیربط باید در تحقق این امر تلاش کنند.


سلطان‌شاهی در پایان پیشگام بودن ادارات  ذیربط را در مناسب سازی ساختمان دستگاههای اجرایی ضروری دانست و یادآور شد: اصلاح بناهای تکمیل شده و لحاظ آیین نامه های مربوط به مناسب سازی اماکن عمومی ساختمانهای جدید باید مد نظر قرار گیرد و شهرداری و نظام مهندسی هنگام صدور پروانه و پایان کار ساختمان، این امر را لحاظ کنند