رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت؛ ۲ پروژه کشاورزی در شهرستان آبیک به بهره برداری رسید


7 شهريور, 1402 - 11:17 -- روابط عمومی فرم...

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت؛ ۲ پروژه کشاورزی در شهرستان آبیک به بهره برداری رسید

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور حجت اله مددخانی سرپرست فرمانداری و جمعی از مسئولین ، دو پروژه کشاورزی این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،


حجت الله مددخانی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک در حاشیه افتتاح پروژه‌های جهاد کشاورزی گفت: فعالان بخش کشاورزی سربازان عرصه تولید هستند که تلاش می‌کنیم موانع و مشکلات آنها رفع شود.


وی افزود: با توجه به چالش آبی که وجود دارد استفاده از روش‌های نوین آبیاری می‌تواند به مصرف بهینه آب کمک کند و در افزایش کیفیت و کمیت محصول و بهبود تولید محصولات کشاورزی در سطح زیر کشت موثر واقع شود.

این مسوول سهمیه ابلاغی برداشت گندم در شهرستان آبیک از سوی استان قزوین را ۵۰ هزار تن ذکر و خاطرنشان کرد: در شهرستان آبیک بیش از سهمیه ابلاغی یعنی ۵۵ هزار تن گندم تولید و برداشت شده است که با همدلی و همراهی با کشاورزان تلاش می شود در راستای کشت‌های جایگزین گام‌های ارزنده ای برداشته شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک یادآور شد: مابقی طلب گندمکاران از سوی دولت در آستانه پرداخت قرار دارد که به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

گفتنی است:  با حضور حجت الله مددخانی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک، محسن خیرخواه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک و رضا کرمی زیارانی بخشدار بخش مرکزی شهرستان آبیک، واحد تولید قارچ خوراکی دکمه ای با ظرفیت پروانه ۲۲۷ تن سالیانه و تولید سالیانه ۳۵۰ تن به بهره برداری رسید. 

این واحد با ۲۰۰ میلیارد ریال از محل تأمین اعتبار ۱۳۱ میلیارد ریال آورده شخصی، ۱۵ میلیارد ریال خودیاری و ۵۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل اعتبارات تبصره ۱۸ صندوق توسعه ملی احداث شده که با افتتاح آن برای ۳۰ اشتغالزایی شده است. 

همچنین با حضور مسوولان شهرستان آبیک پروژه آبیاری تحت فشار آبیاری موضعی با حجم عملیات ۶۷/۵ هکتار و سرمایه گذاری ۱۲/۹۸ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۵ نفر افتتاح شد. 

محل تأمین اعتبار این پروژه ۱/۱۷ میلیارد ریال خودیاری و ۱۱/۸۱ میلیارد ریال دولتی از محل  اعتبارات ملی بوده است.