آغاز به کار ۷ پزشک متخصص در بیمارستان شهدای آبیک

  • 18 Jan 2023
  • شناسه مطلب: 315332
  • تعداد بازدید : 2

فرماندار شهرستان آبیک از آغاز بکار ۷ پزشک متخصص در بیمارستان شهدای آبیک از امروز خبر داد و اظهار کرد: پیگیر هستیم تا پایان امسال پروژه الحاقی بیمارستان دولتی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

حامد فتوحی ظهر امروز طی جلسه ای در شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در جمع متخصصین جدید جذب شده در بیمارستان دولتی شهدای این شهرستان اظهار کرد؛ عقب‌ماندگی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان آبیک مربوط به سالهای متمادی است که می‌توان گفت شاید موضوعاتی وجود داشته که به عدم رشد بیمارستان و ارتقاء آن دامن زده و نگاه لازم به این بیمارستان نشده است.

وی با اشاره به حضور یک سال خدمت خود در شهرستان آبیک و دغدغه همیشگی در خصوص بیمارستان دولتی  شهدا افزود: مردم برای بدیهی‌ترین امور در حوزه درمان به شهرستان های همجوار مراجعه می کنند و نیازمند خدمات درمانی مطلوب هستند.

فرماندار شهرستان آبیک با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد مردم شهرستان زیر پوشش تامین اجتماعی هستند، ادامه داد: با پیگیری های مستمر و صورت گرفته از سوی استاندار قزوین، نمایندگان مجلس، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و نیز شورای تامین شهرستان آبیک در خصوص تامین نیرو های متخصص مورد نیاز بیمارستان و تجهیزات و امکانات بیمارستان گام های مثبتی برداشته شد که امروز شاهده متخصصین جدید در بیمارستان هستیم.

فتوحی اضافه کرد: حدود ۲۵ درصد درآمد مالیاتی استان قزوین از شهرستان آبیک وصول می شود گرچه شهرستان برای استان نفع داشته اما منفعت و بازخورد مناسبی برای مردم این شهرستان در پی نداشته است.

وی خاطر نشان کرد: دشت الله آباد شهرستان آبیک به دلیل احداث ۴٠ کیلومتر ذکر زهکش و مبنی بر کار غیر کارشناسی بودن، خشک شده است که در تابستان شاهد ریزگردهای نمکی هستیم این در حالی است که دشت صالحیه در جوار این دشت آبیک، دارای آب پ انواع پرندگان و منطقه گردشگری محسوب می شود.
این مسئول تصریح کرد: حدود ۷۰۰ واحد صنعتی در شهرستان آبیک در بهترین شهرک های صنعتی کشور مستقر هستند که گندم این شهرستان در کشور برند است، حدود ۱۰ درصد تخم مرغ کشور ۲۰ تا ۳۰ درصد مرغ کشور و ۶۵ درصد مرغ استان قزوین در شهرستان آبیک تولید می شود.
فرماندار شهرستان آبیک با خوشامدگویی به متخصصین جدید بیمارستان دولتی شهدای شهرستان آبیک اذعان کرد: از ظرفیتهای شهرستان آبیک برای رفع دغدغه های متخصصین استفاده خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم در کنار هم در شرایط پایدار به مردم این شهرستان خدمات موثری ارائه شود.
فتوحی افزود: از مرداد ماه امسال پروژه انتقال آب سد طالقان به آبیک با نگاه و دستور ویژه رئیس جمهور تکمیل و به شهر آبیک رسید در حالی که با حدود ۷۰ میلیارد تومان پروژه به اتمام می رسید اما سال های بسیاری طول کشید و با حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به اتمام رسید که باید گفت از صبوری و نجابت مردم شهر آبیک قدردانی می کنم که با توجه به وضعیت آب نامناسب و ناگوارا، حرکات اعتراضی نداشتند و حتی یک پرونده امنیتی هم در این زمینه در شهرستان تشکیل نشد.
وی با اشاره به پیگیری مجدانه برای ساخت پروژه الحاقی بیمارستان دولتی شهدای شهرستان آبیک ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال این پروژه کلنگ زنی شود که وزیر بهداشت در سفر رئیس جمهور که در شهرستان آبیک حضور یافته بود، عنوان کرد اگر این پروژه الحاقی ۳۰ تا ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند در سفر بعدی رئیس جمهور، پول نقد برای اتمام پروژه اختصاص داده می شود که همچنان پیگیر هستیم مقدمات کار را برای ساخت پروژه الحاقی بیمارستان به سرانجام برسانیم.

 


اشتراک گذاری