فرماندار آبیک؛

فرآیند جذب نیرو در شهرستان باید تغییر کند

  • 28 Jan 2023
  • شناسه مطلب: 315182
  • تعداد بازدید : 1

فرماندار آبیک با بیان این موضوع که با عنایت به ظرفیت های شهرستان و داشتن بیش از ۸۰۰ و احد تولیدی فعال، نباید شاهد افراد بیکار باشیم، تصریح کرد: ایجاد اشتغال در آبیک نیازمند اصلاح فرآیند جذب، اصلاح فرهنگ اشتغال، تربیت نیروی ماهر و فعالیت مطلوب کاریابی هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک،

با ریاست حامد فتوحی سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی و دبیری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با دستور جلسه پیگیری مصوبات، ارائه گزارشات دبیرخانه اشتغال، وضعیت رصد اشتغال، اتباع بیگانه و تسهیلات تبصره ۱۶  برگزار شد.

وی با بیان این موضوع که برخی واحد‌های تولیدی آمادگی آموزش نیروی ماهر را دارند، اظهار کرد: متأسفانه شاهد کوتاهی دستگاههای متولی هستیم، چرا افراد جویای کار به کاریابی ها مراجعه نمی کنند؟ یا کاریابی ها بازخورد مطلوب ندارند و یا وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند، عملکرد کاریابی ها در این شهرستان مطلوب نیست و چرخه جذب نیرو را معیوب کرده است.
 

فرماندار آبیک، تصریح کرد: دستگاههای ذیربط با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی درخصوص  نحوه ارائه تسهیلات مشاغل خانگی در سطح شهرستان از جمله شهرها و روستاها اطلاع رسانی دقیق و وسیع انجام دهند.
 

نماینده عالی دولت، تصریح کرد: بخشداران در جلسات شوراها و دهیاران، موضوع و مصوبات  اشتغال روستایی را پیگیری و اعلام نمایند، یکی از شاخص های ارزیابی دهیاران و یکی از وظایف دهیاران،  فعالیت و پیگیری جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی و ایجاد اشتغال روستایی است.


اشتراک گذاری