نشست خبری فرماندار شهرستان آبیک

  • 31 Jan 2021
  • شناسه مطلب: 313811
  • تعداد بازدید : 1

فرماندار شهرستان آبیک از اشتغالزایی برای 2002نفر، کلنگ زنی و افتتاح 87 پروژه، افتتاح خانه مطبوعات و سینما و تعیین سخنگو در هر اداره برای پاسخگویی به خبرنگاران در آبیک خبر داد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک

در آستانه دهه فجر شهرام احمدپور فرماندار در نشستی با اصحاب رسانه و در تشریح برنامه های دهه فجر امسال ضمن تاکید بر اینکه با کمک مردم، مسئولان و رسانه ها وضعیت آبیک در پیشگیری و مقابله با کرونا نسبت به سایر شهرستان های استان مطلوب بوده است، اظهار داشت: در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توفیقات خوبی داشته ایم که حرکت بسیار خوبی بود.
وی در خصوص پروژه های دهه فجر افزود: با حضور استاندار قزوین بهره برداری از 6 واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین یک و 2 واحد تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین دو شهرستان آبیک و پروژه 700 هکتاری در خصوص آبیاری قطره‌ای، اهدای 3 واحد مسکونی، افتتاح مدرسه سمائیان و ... انجام خواهد شد.
وی افزود: کل پروژه های امسال با اعتباری بالغ بر 723 میلیار تومان تعداد 1459 نفر به صورت مستقیم و 543 نفر غیرمستقیم اشتغال‌زایی خواهد شد جمعا 2002 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
فرماندار آبیک در ادامه گفت: در دهه فجر امسال در مجموع 87 پروژه کلنگ‌زنی و افتتاح خواهد شد.
احمدپور در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه در بحث کارخانه سیمان و انفجارات مهیبی که انجام می دهند آیا در خصوص کاهش آن اقدامی صورت گرفته است، گفت: طی جلسه‌ای با حضور در کارخانه سیمان تعاملات لازم صورت گرفت و قرار شد در خصوص مسائل مختلف همراهی و تعاملات لازم صورت گرفته و کارخانه سیمان در سال آینده در زمینه پروژه‌های فرهنگی، ورزشی و فضای سبز همکاری داشته باشد
احمدپور در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری در رابطه با آلایندگی نیروگاه گفت: با توجه به شرایطی که در کل کشور وجود دارد ناگزیر به استفاده از مازوت می باشد اما نیروگاه به صورت همیشگی از مازوت استفاده نمی‌کند.
فرماندار آبیک درباره پل راه‌آهن نیز پاسخ داد: این پروژه متوقف نیست و تنها به دلیل مشکلات مالی سرعت روند کار کاهش پیدا کرده است و سعی بر این است کار به اتمام برسد تا بار ترافیک این منطقه کاهش و مشکل برطرف شود.
وی همچنین از مذاکره معاون استاندار با وزارت راه در خصوص ایجاد رمپ و لوپ در محدوده پل جاده چرمشهر از سمت قشلاق خبر داد تا خودروهای سنگین از همان جا وارد اتوبان شوند و دیگر وارد شهر آبیک نشوند.
فرماندار آبیک همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه وضعیت رعایت محدودیت ها مناسب نیست و آیا محدودیت ها در بحث اصناف و ساعت 21 به بعد برداشته شده است اظهار کرد: کسبه و مردم ما واقعا فهمیده هستند و تا کنون نسبت به سایر شهرستان های استان در آبیک همراهی خوبی داشتیم اما امروز کسبه از این موضوع ناراحت هستند که برخی رعایت نمی کنند و چرا در این خصوص اقدامی صورت نمیگیرد. باید اعلام کنم که محدودیت‌های 21 تا 4 صبح همچنان ادامه دارد و طبق اعلام معاون استاندار به صورت جدی با خاطیان برخورد می شود.
گفتنی است در ابتدای این نشست خبرنگاران در خصوص مسائل رسانه ای شهرستان و نوع تعامل و برخورد مسئولان با رسانه های رسمی و غیر رسمی به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد با برگزاری منظم نشست ها و بازدید ها به سئوالات رسانه ها که همان مطالبات مردمی می باشد پاسخ داده شود.


اشتراک گذاری