موضوع ایمن سازی نقاط حادثه خیز رودخانه زیاران شهرستان آبیک در دستور کار دستگاههای ذیربط قرار گیرد

  • 17 Jun 2023
  • شناسه مطلب: 313204
  • تعداد بازدید : 3

مدد خانی سرپرست فرمانداری در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان اظهار کرد: موضوع ایمن سازی نقاط حادثه خیز رودخانه زیاران در قالب یه کارگروه با محوریت بخشداری مرکزی در دستور کار دستگاههای ذیربط قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

‍ سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک در جلسه ستاد مدیریت بحران با بیان این موضوع که یکی از شاخص های ارزیابی مدیران نحوه عملکرد و مشارکت در حوزه بحران است، تصریح کرد:

با عنایت به فرا رسیدن فصل تابستان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری برگزاری دوره های آموزشی اطفا حریق را با محوریت رعایت بازه زمانی در مواقع بحرانی برای شوراهای اسلامی، دهیاران و بهره برداران در دستور کار قرار دهد.

تمامی ادارات خاصه راهداری و حمل و نقل جاده ای، جهاد کشاورزی، محیط زیست و همچنین نیروهای بسیج و سپاه و نیروهای بومی در موضوع اطفا حریق با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان همکاری داشته باشند.

شهرداران و دهیاران با همکاری جمعیت هلال احمر نسبت به احصاء و معرفی ظرفیت های شهرستان به جهت استقرار خانه های هلال بویژه در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار با هدف مدیریت زمان امداد رسانی اقدام نمایند.

 احداث  سایت اسکان اضطراری با ظرفیت اسکان  ۲۰۰۰ نفر به جهت اسکان جمعیت تحت تأثیر  در بحران با پیش بینی زیرساخت های مورد نیاز در دستور کار شهرستان قرار دارد.

 تمامی دستگاههای اجرایی و خدمات رسان شهرستان نسبت به تهیه و یا به بروزرسانی بانک اطلاعاتی دستگاه ذیربط و همچنین معرفی نماینده تام‌الاختیار به ستاد مدیریت بحران اقدام نمایند.

 شهرداری آبیک نسبت به خرید دو ست لباس غواصی برای عوامل غریق نجات هلال احمر اقدام نماید.

موضوع ایمن سازی نقاط حادثه خیز رودخانه زیاران در قالب یه کارگروه با محوریت بخشداری مرکزی در دستور کار دستگاههای ذیربط قرار گیرد.
 


اشتراک گذاری