فرماندارآبیک: مدیریت ارشد استان قزوین برای حل مشکلات زیست محیطی آبیک جدیت دارد

  • 15 May 2023
  • شناسه مطلب: 313687
  • تعداد بازدید : 2

فرماندار شهرستان آبیک گفت: استاندار قزوین برای جلوگیری از فعالیت معادن نگاه ویژه ای به مردم و مسائل محیط زیست آبیک دارد و در این زمینه به مدیران کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین ماموریت داده وزاری خود را متقاعد کنند تا به مردم و محیط زیست شهرستان آسیب نرسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

وی با اشاره به وجود محرومیت در برخی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان آبیک از نظر مشکل آب شرب و آسفالت و... افزود: آسفالت جاده قشلاق به خاکعلی مربوط به دهه ۷۰ می شد که با توجه به قدمت و وقوع تصادفات و تلفات جانی، نارضایتی مردم را در پی داشت و بر این اساس عملیات آسفالت این محور در حال اجراست.

فتوحی در خصوص وضعیت زیست محیطی شهرستان آبیک به عنوان دروازه استان قزوین، به تردد یک میلیون خودرو در اتوبان آبیک، فعالیت بیش از ۱۷ معدن، خشک شدن دشت الله آباد به دلیل تصمیم گیری نادرست در سالهای گذشته از سوی رئیس سازمان وقت جهاد کشاورزی استان مبنی بر احداث ۳۰ کیلومتر زهکش و بروز ریزگردها و فعالیت کارخانه سیمان و عدم اخذ ریالی از عوارض و ارزش افزوده از این کارخانه اشاره و تصریح کرد: در گذشته مجوزهایی برای معادن در منطقه بکر پیغمبرکوه صادر شده و با وجود مخالفت محیط زیست و منابع طبیعی، برخی از راه های دیگر نسبت به اخذ مجوز معدن اقدام کرده اند که باید گفت تمام عوامل ایجاد آلودگی هوا در شهرستان سبب شده نفس مردم آبیک تنگ شود. 


اشتراک گذاری