‍ سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک: امروز راهبرد امور تربیتی استقبال از طرحهای نو متناسب با ذائقه مخاطب است

  • 14 Jun 2023
  • شناسه مطلب: 313238
  • تعداد بازدید : 3

با ریاست حجت اله مددخانی سرپرست فرمانداری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک با محوریت موضوع اوقات فراغت و با حضور دستگاه های ذیربط در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک ،

با ریاست حجت اله مددخانی سرپرست فرمانداری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک با محوریت موضوع اوقات فراغت و با حضور دستگاه های ذیربط در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت الله مددخانی سرپرست فرمانداری شهرستان آبیک در این جلسه با بیان این موضوع که کار در حوزه آموزش و پرورش حساس، سنگین و نیازمند پیگیری است، تصریح کرد:

هرچه در حوزه تربیتی و فرهنگی بیشتر کار شود، قطعاً اثربخش تر است.

امروز باید از فعالیت های کلیشه‌ای پرهیز کرد و راهبرد امور تربیتی استقبال از طرحهای نو متناسب با ذائقه مخاطب و برنامه ریزی بر اساس آن است.

اگر مسائل تربیتی و پرورشی به درستی طرح و اجرا شود، قطعاً شاهد معضلات اجتماعی کمتری خواهیم بود.

مهارت آموزی دانش آموزان از تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت مردمی است، موضوع مهارت آموزی باید در بین دانش آموزان فرهنگ‌سازی شود و دانش آموز وقتی فارغ التحصیل میشود باید بخشی از مهارت های زندگی  و حداقل یک مهارت حرفه ای را آموخته باشد.

شهرداری باید سهمش را در مجموعه‌های آموزشی ادا کند، مجموعه مدیریت شهری، شهریه خدمات رفاهی شهر از جمله استخر، شهر بازی و ... را با ۵۰./. تخفیف در اختیار فعالین حوزه های تربیتی و پرورشی قرار دهد.

دشمن امروز به شدت و با تمام ظرفیت تلاش می کند باور های دینی مردم بویژه نسل جوان را که آگاهی کمتری دارند، سست کند و یک جنگ تمام عیار را در حوزه فرهنگی آغاز کرده که باید هشیار باشیم.

فعالین حوزه فرهنگی آموزش و پرورش،  کرسی های آزاد اندیشی در حوزه مسائل اعتقادی و عفاف و حجاب را برگزار نمایند.

پیش بینی احداث یک باب مدرسه ابتدایی در شهر قشلاق در دستور کار آموزش و پرورش شهرستان قرار گیرد.


اشتراک گذاری